Uutislistaukseen

Kiinteistöjä päätettiin myydä huutokaupassa korkeimman tarjouksen perusteella 

Iisalmen puupappila
Yhteinen kirkkovaltuusto päätti myydä Iisalmen pappilan huutokaupassa korkeimman tarjouksen tehneille yksityishenkilöille. Seurakuntayhtymällä on myyjänä oikeus hyväksyä tai hylätä nettihuutokaupassa jätetty korkein tarjous.    
Kohde oli myynnissä Huutokaupat.com nettihuutokaupassa ajalla 26.6.–30.8.2024. Huutokaupat.com palvelun mukaan ilmoitusta on käyty katsomassa 11 100 kertaa. Määräaikaan mennessä saatiin 31 tarjousta, joista korkein on 37 000 euroa. Kohteissa ei ollut pohjahintaa. Tarjouksen on tehnyt yhdessä Silja Sallinen, Heljä Kärkkäinen ja Hille Typpö.  


Rantalan pappila
Yhteinen kirkkovaltuusto päätti myydä Iisalmen Rantalan pappilan tontteineen, rakennuksineen, liittymineen ja laitteineen sekä kaksi pientalotonttia huutokaupassa korkeimman tarjouksen tehneelle yksityishenkilölle. Seurakuntayhtymällä on myyjänä oikeus hyväksyä tai hylätä nettihuutokaupassa jätetty korkein tarjous.    
Kohde oli myynnissä Huutokaupat.com nettihuutokaupassa ajalla 26.6.– 30.8.2024. Huutokaupat.com palvelun mukaan ilmoitusta on käyty katsomassa 5 242 kertaa. Määräaikaan mennessä saatiin 37 tarjousta, joista korkein on 42 000 euroa. Kohteella ei ollut pohjahintaa. Tarjouksen on tehnyt Jarkko Hukkanen.  
Keiteleen kanttorila
Yhteinen kirkkovaltuusto päätti myydä Keiteleen kanttorilan rakennuksineen, liittymineen ja laitteineen sekä n. 1930m2 suuruisen määräalan kiinteistöstä Keiteleen Pappila huutokaupassa korkeimman tarjouksen tehneelle yksityishenkilölle. Seurakuntayhtymällä on myyjänä oikeus hyväksyä tai hylätä nettihuutokaupassa jätetty korkein tarjous.    
Kohde oli myynnissä Huutokaupat.com nettihuutokaupassa ajalla 26.6.– 30.8.2024. Huutokaupat.com palvelun mukaan ilmoitusta on käyty katsomassa 2 250 kertaa. Määräaikaan mennessä saatiin 7 tarjousta, joista korkein on 12 000 euroa. Kohteella ei ollut pohjahintaa. Tarjouksen on tehnyt Kirsi Wiik. 

Lapinlahden kanttorila
Yhteinen kirkkovaltuusto päätti myydä Lapinlahden kanttorilan rakennuksineen, liittymineen ja laitteineen sekä n. 7 727 m2 suuruisen määräalan kiinteistöstä Rovastila huutokaupassa korkeimman tarjouksen tehneelle yksityishenkilölle. Seurakuntayhtymällä on myyjänä oikeus hyväksyä tai hylätä nettihuutokaupassa jätetty korkein tarjous.  
Kohde oli myynnissä Huutokaupat.com nettihuutokaupassa ajalla 26.6.–30.8.2024. Huutokaupat.com palvelun mukaan ilmoitusta on käyty katsomassa 6.636 kertaa. Määräaikaan mennessä saatiin 8 tarjousta, joista korkein on 8.000 euroa. Kohteella ei ollut pohjahintaa. Tarjouksen on tehnyt Hannu Pöllänen.

Wed Oct 09 08:21:30 EEST 2024