Yhteystiedot

Mietityttääkö jokin asia vaaleihin liittyen? Ota yhteyttä ja kysy! Tältä sivulta näet seurakuntavaaleihin liittyvät yhteyshenkilöt seurakunnittain.

Iisalmen seurakunta

Vaalilautakunnan puheenjohtaja Tarja Martikainen, 0400 676 102
Vs. kirkkoherra Risto Huotari, 044 7335 200, risto.huotari@evl.fi

Lapinlahden seurakunta

Kirkkoherra Lauri Jäntti, 040 502 1439, lauri.jantti@evl.fi
Vaalilautakunnan puheenjohtaja Eine Parviainen, 040 014 2922, eine.parviainen@pp.inet.fi 

Pielaveden seurakunta

Kirkkoherra Arto Penttinen, 0400 914 006, arto.penttinen@evl.fi
Vaalilautakunnan puheenjohtaja Leo Kukkonen, 040 487 4220, leo.kukkonen@luukku.com

Sonkajärven seurakunta

Vaalilautakunnan puheenjohtaja Marja-Liisa Eskelinen, 040 534 6424, marjaliisak.eskelinen@gmail.com
Kirkkoherra Helena Nykänen, 0440 711 235, helena.nykanen@evl.fi

Varpaisjärven seurakunta

Vaalilautakunnan puheenjohtaja, vt. kirkkoherra Timo Vainikainen, 050 331 1441, timo.vainikainen@evl.fi

Seurakuntavaalien yhteisviestintä

Vastaava tiedottaja Hanna Lehtonen, 044 7335 290, hanna.l.lehtonen@evl.fi

#minunkirkkoni